poniedziałek, 7 listopada 2016

TIS członkiem największego klastra budowlanego w Polsce

Pod koniec października nasza firma dołączyła do grona podmiotów tworzących Ogólnopolski Klaster Budowlany. Organizacja zrzesza już ponad 170 firm, instytucji oraz uczelni wyższych z całej Polski.

Klaster powstał na bazie największej organizacji tego typu w kraju - Wschodniego Klastra Budowlanego. W ubiegłym roku decyzją Ministra Gospodarki klaster otrzymał prestiżowy status Krajowego Klastra Kluczowego, który jest przyznawany jedynie elitarnej grupie klastrów, które swoimi działaniami przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości i konkurencyjności regionów, a tym samym całej gospodarki.

- To dla nas wyraźny powód do dumy i ogromnej satysfakcji, że TIS został przyjęty w poczet członków tej organizacji. Tym samym, znaleźliśmy się w prestiżowym gronie najważniejszych firm z szeroko pojętej branży budowlanej, już nie tylko z obszaru Polski wschodniej ale w wymiarze ogólnopolskim – przyznaje Tomasz Mańczuk, prezes TIS Group.

W jego opinii działalność w klastrze otwiera  nam nowe możliwości kooperacji na rodzimym rynku, bowiem do niedawna byliśmy aktywni biznesowo wyłącznie za granicą – w Rosji, krajach Bałtyckich, Ukrainie, Białorusi czy Kazachstanie.

W ubiegłym roku uruchomiliśmy swój kolejny zakład w Lipsku pod Augustowem, dzięki czemu nasze produkty – nowoczesne kotły C.O. na paliwa stałe - trafiają również do odbiorców w Polsce.

- Funkcjonowanie w tak nowoczesnej strukturze organizacyjnej, to jednak nie tylko kwestie wizerunkowe i prestiż, ale przede wszystkim szereg konkretnych możliwości dynamicznego rozwoju spółki, rozbudowy sieci sprzedaży czy pozyskiwania nowych partnerów. Wierzymy, że dzięki temu nasza pozycja na rodzimym, bardzo trudnym, bo konkurencyjnym rynku ulegnie przy tym wzmocnieniu – dodał Tomasz Mańczuk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz