piątek, 1 lipca 2016

„Rolnik Roku 2016” z nagrodą od TIS Group

W ostatni weekend czerwca uwaga wielu rolników i hodowców nie tylko z regionu ale i całej Polski była zwrócona na Szepietowo. W sobotę 25 i niedzielę 26 czerwca mający tam swoją siedzibę Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego zorganizował doroczną Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych. Impreza stanowi zarazem największe targi rolnicze w północno – wschodniej Polsce.

Była to już 23 edycja tego wydarzenia. W tym roku po raz kolejny podczas targów rozstrzygnięto plebiscyt „Rolnik Roku 2016”. Sponsorem głównym konkursu był polski producent kotłów C.O. - TIS Group. 

W targach wzięło udział w sumie kilkuset wystawców z kraju i zagranicy. Wśród nich nie zabrakło przede wszystkim firm oferujących swoje wyroby dla branży rolno – hodowlanej i mieszkańców wsi. Zaprezentowano też przeszło 1000 sztuk zwierząt – bydła, koni, małego inwentarza. Podczas dwudniowej imprezy, teren Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odwiedziły tysiące osób zainteresowanych ofertą wystawców.

Już po raz kolejny, podczas wystawy odbyło się rozstrzygnięcie plebiscytu „Rolnik Roku 2016”. Sponsorem głównym wydarzenia był TIS Group, który produkuje kotły centralnego ogrzewania. Zwycięzca otrzymał wyjątkowo cenną nagrodę – ufundowany przez spółkę nowoczesny kocioł C.O. TIS Pellet Duo 15 wraz z montażem, o łącznej wartości przeszło 15 tysięcy złotych.

- Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom tego plebiscytu. Każdy z nich zasłużył na najwyższe laury. Niestety mógł wygrać tylko jeden. Dlatego, co jasne, w szczególny sposób gratuluję zwycięzcy. Konkurs, choć to tylko rodzaj zabawy, ale w praktyce jest ważny dla całego środowiska wiejskiego. Stanowi bowiem uhonorowanie i docenienie osób pracujących na roli. To trudne zajęcie, wymagające ogromnego wysiłku i poświęcenia. Jestem pełen szacunku dla wszystkich rolników bo wykazują szczególny hart ducha i godną podziwu zdeterminowaną postawę – mówił Tomasz Mańczuk, prezes TIS Group.

Jak wyjaśniał szef spółki, udział firmy w tym wydarzeniu był nie tylko wielkim zaszczytem lecz zarazem znakomitą okazja, aby zaprezentować swoje wyroby szczególnie ważnemu z jej punktu widzenia gronu potencjalnych odbiorców, jakimi są mieszkańcy wsi.

Sponsora plebiscytu - TIS Group nie zabrakło jednocześnie wśród licznych wystawców. Na stoisku firmy, która zaprezentowała swoje kotły C.O. zorganizowano również dodatkowe atrakcje dla zwiedzających.

W niedzielę, drugiego dnia imprezy, odbył się bowiem niecodzienny występ duetu młodych skrzypaczek, które wprost zawładnęły sercami wsłuchujących się w nowoczesne i intrygujące brzmienia płynące wprost z elektrycznych skrzypiec. Nie był to jedyny akcent muzyczny zorganizowany przez firmę. Czas spędzony na wystawie, zwiedzającym umilał także zaproszony przez spółkę zespół Szafis.

Co ciekawe, wyrobom TIS towarzyszyły również produkty polskiej firmy Polmar, wytwarzającej regulatory ciągu kominowego. To jedyne na świecie, tak zaawansowane technologicznie a zarazem kryjące w sobie tak wiele funkcjonalności urządzenia, które po zainstalowaniu na kominie realnie poprawiają efektywność pracy całego systemu centralnego ogrzewania.

Jak wyjaśnia Józef Zalewski z tykocińskiego Polmaru, regulator niwelując wpływ warunków atmosferycznych – wiatru czy ciśnienia atmosferycznego – umożliwia uzyskanie ciągu kominowego o parametrach zbliżonych do wskazanych przez producenta kotła. W ten sposób tworzy optymalne warunki dla jego pracy, pozwalając zarazem zaoszczędzić nawet do 40 procent opału.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz